Na co zwrócić uwagę, wybierając rowerek biegowy dla dziecka?

Każdy rodzic, który chce zadbać o rozwój swojego dziecka, powinien zdawać sobie sprawę, że wybór odpowiedniego rowerka biegowego jest bardzo istotny. Dzięki niemu, maluch pokocha aktywność fizyczną i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze czynniki, na które warto zwrócić uwagę, wybierając dla dziecka rowerek.

Rodzaj rowerka biegowego – jaki wybrać dla dziecka?

Wybrać rowerek z drewna, czy może z jakiegoś innego materiału? Każdy rodzic powinien wziąć pod uwagę unikalne potrzeby swojego dziecka. Drewniane rowerki biegowe są nowoczesne i prawie bezawaryjne podczas korzystania, ale także są one zwykle cięższe od tych wykonanych z aluminium. Polecamy drewniane rowerki biegowe firmy Prosmyk, które są pomalowane bezpiecznym dla maluchów lakierem, natomiast siedzisko można dowolnie regulować, więc rowerek rośnie wraz z pociechą.

Jak dopasować wielkość rowerka biegowego do wzrostu dziecka?

Nawet regulowany rowerek biegowy trzeba w pełni dostosowywać się do wzrostu dziecka, aby zapewnić mu nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo. Dzieci powinny być w stanie dosięgnąć ziemi własnymi stopami i skręcać z niewielkim wysiłkiem, a także utrzymać właściwą pozycję siedzącą. Standardowo aspekt ten jest określony dla u mniej więcej dwu – pięciolatków na wysokość od 85 do 100 cm.

Czy ważny jest design rowerka?

Wygląd rowerka biegowego jest odpowiedzialny za to, czy dziecko będzie chciało nim jeździć. Dziecięce kolory i wzory z pewnością zachęcą pociechę do zabawy i aktywności fizycznej, warto jednak pamiętać, że estetyka nie powinna być jedynym walorem. Bezpieczeństwo i komfort użytkowania odgrywają największą rolę podczas wyboru odpowiedniego produktu dla dziecka i ostateczną decyzję powinni podjąć odpowiedzialni rodzice.