Jakie leżaki idealnie sprawdzą się na plaży i w ogrodzie?

Lato to czas odpoczynku i relaksu, zarówno na plaży jak i we własnym ogrodzie. Jednym z kluczowych elementów udanego wypoczynku jest wybranie odpowiedniego leżaka. Czym kierować się podczas wyboru mebla, który zagwarantuje nam maksimum komfortu? Sprawdź.

Leżaki składane – łatwe w transporcie

Leżaki składane to klasyka wśród mebli plażowych i ogrodowych. Charakteryzują się prostotą konstrukcji, niewielkim ciężarem oraz łatwością przenoszenia. Dzięki temu są idealnym rozwiązaniem dla osób, które często zmieniają miejsce wypoczynku – wystarczy złożyć leżak do niewielkich rozmiarów i można go bez problemów przewieźć na plażę lub przenieść w dowolne miejsce ogrodu. Materiałem używanym do produkcji tego rodzaju leżaków jest najczęściej poliester lub tkanina plandekowa, które są łatwe w czyszczeniu i szybko schną. Stelaż wykonany jest z lekkiego metalu, np. aluminium, co dodatkowo ułatwia transport.

Leżaki drewniane – elegancja i trwałość

Leżaki drewniane to synonim elegancji i trwałości. Wykonane z wysokiej jakości drewna są odporne na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV, co gwarantuje długą żywotność leżaka. Leżaki ogrodowe drewniane są wygodne oraz stabilne, a ich konstrukcja pozwala na regulację kąta nachylenia oparcia, co umożliwia dopasowanie do indywidualnych preferencji użytkownika. Warto jednak zwrócić uwagę na ciężar tego rodzaju leżaków – przez materiał użyty do ich produkcji są one znacznie cięższe od składanych odpowiedników, co może utrudniać ich przenoszenie.

Leżaki z systemem „zero-gravity” – komfort i zdrowy kręgosłup

Ostatnio coraz większą popularność zyskują leżaki z systemem „zero-gravity”, które obecnie można spotkać zarówno na plaży, jak i w ogrodzie. Dzięki specjalnej konstrukcji, umożliwiającej uniesienie nóg na tym samym poziomie co serce, zapewniają doskonały relaks oraz redukcję napięcia mięśniowego. Leżaki te są również idealne dla osób z problemami z kręgosłupem, ponieważ rozkładają ciężar ciała równomiernie na całą powierzchnię oparcia. Stelaż wykonany jest zazwyczaj z aluminium, co sprawia, że są one lekkie i łatwe w przenoszeniu. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie modele mają regulację wysokości oparcia i nachylenia.