Drewniane sanki z oparciem – dodatkowa wygoda w trakcie zimowej zabawy

Drewniane sanki są ponadczasowe – były popularne już kilkaset lat temu. Dzisiejsze sanki powstają przy użyciu nowoczesnych technologii. Są dużo bardziej wytrzymałe i bezpieczne, a dodatkowo możesz wybrać wśród dziesiątek różnych modeli taki, który najbardziej będzie odpowiadał twojemu dziecku. Poniżej przedstawiamy jeden z najbardziej klasycznych rodzajów – sanki drewniane z oparciem. 

Ferie zimowe bez zabawy na śniegu to dla dziecka stracony czas. Sanki to doskonały prezent na święta lub na urodziny. Dodatkowo, jeśli wybierzesz model składany, będziesz je mógł wygodnie przewozić samochodem, zajmą też niewiele miejsca w domowym schowku. Model z oparciem nadaje się dla najmłodszych dzieci, zapewniając im maksymalną wygodę i bezpieczeństwo. Cztero- i pięcioletnie dzieci nie mają jeszcze tak dobrze rozwiniętego zmysłu równowagi i skoordynowanych ruchów jak dziesięciolatki. Z pewnością martwisz się za każdym razem, gdy twój maluch zaczyna szaleć. Boisz się, że nabije sobie kolejnego guza lub siniaka? Zabezpiecz dziecko maksymalnie w czasie zabawy na śniegu, ubierając je w nakolanniki, wygodny kombinezon, grube rękawiczki, ciepłą czapkę i kupując odpowiedni sprzęt. 

Dlaczego sanki z oparciem są najlepsze dla małych dzieci? 

Drewniane sanki z oparciem to najbardziej bezpieczny i wygodny model. Zabezpieczą one malucha przed przypadkowym odchyleniem i upadkiem do tyłu, będą chronić jego kręgosłup w czasie zjeżdżania z górki. W czasie jazdy dziecko nie musi wkładać dużo wysiłku w utrzymanie pionowej pozycji. Dla malucha to naprawdę ciężka praca mięśni! 

Drewno użyte do produkcji sanek jest najbardziej przyjaznym i bezpiecznym materiałem. Jest ekologiczne i hipoalergiczne. Dodatkowo ma dość miękką powierzchnię, dzięki czemu nawet w przypadku uderzenia nie spowoduje silnego urazu. Jednocześnie drewno jest trwałe, więc sanki posłużą ci przez wiele lat. Ich powierzchnia jest zabezpieczona specjalnym lakierem ochronnym, co zwiększa jej odporność na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.