Zalety drewnianych sanek z opcją składania

Sanki drewniane cieszą się popularnością od wielu lat, pomimo że na rynku wciąż pojawiają się nowe modele z rozmaitych materiałów. W czym tkwi sekret drewna? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj jeden z najciekawszych drewnianych modeli – sanki z opcją składania.

Drewno jest materiałem naturalnym, bezpiecznym i ekologicznym. To główne powody, dla których rodzice wybierają drewniane sanki dla swoich pociech. Szczególnie dla małych dzieci, niemających jeszcze dobrej koordynacji ruchów, drewno jest jednym z najbardziej bezpiecznych materiałów. Nawet w przypadku potknięcia lub uderzenia, uraz nie będzie tak silny, jak przy kontakcie na przykład z metalem. Trzeba jednak pamiętać, że drewno używane do produkcji mebli, zabawek czy sprzętu sportowego musi być dobrze oszlifowane i zabezpieczone, by nie stanowić zagrożenia skaleczeniem.

Dla osób dbających o środowisko naturalne ważne jest to, że drewno jest materiałem biodegradowalnym. Nawet jeśli resztek starych, zużytych sanek nie uda się ponownie wykorzystać, są bezpieczne dla otoczenia. Drewno jest miłe w dotyku, przy niskich temperaturach nie wychładza się mocno.

Sanki składane – idealne na wyjazdy

Ogromną zaletą drewnianych sanek jest niewielki ciężar. Dzięki temu maluchy mogą same łatwo je przenosić. Ich konstrukcja musi być wytrzymała i pozbawiona wystających elementów. Opcja składania stanowi ogromne ułatwienie w transporcie sanek. Po złożeniu można je nie tylko łatwej przenieść w rękach, ale także zapakować do samochodu. Szczególnie jeśli chcesz używać sanek w trakcie zimowego wyjazdu, wybierz sanki składane. Na pewno zmieszczą się do bagażnika auta wraz ze wszystkimi torbami i plecakami. Także w czasie przechowywania poza sezonem ten model sprawi, że zaoszczędzisz miejsce w domu. Po złożeniu sanki zmniejszają swoją wielkość o ponad połowę, więc możesz je schować nawet do szafki. Dla młodszych dzieci możesz dokupić do sanek doczepiane opieradło, które sprawi, że maluchowi będzie z pewnością dużo wygodniej podczas jazdy.